Licealiada Młodzieży w Pływaniu

W czwartek 2 grudnia 2021 r. na pływalni „Orbita” przy ul. Wejherowskiej we Wrocławiu odbył się Finał Strefy Wrocławskiej Licealiady Młodzieży w Pływaniu indywidualnym. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie oddziałów mistrzostwa sportowego w pływaniu: Julia Chyra, Maja Górny, Michalina Głowiak, Julia Skrok, Dawid Szeląg, Marcin Caliński oraz Oliwier Gawron.

Drużynowo dziewczyny zajęły 1. miejsce, a chłopcy 3. miejsce. Wszyscy uczniowie reprezentujący naszą szkołę pokazali się z najlepszej strony i dzięki temu dostali się do kolejnego etapu którym był Finał Dolnośląskiej Licealiady Młodzieży, który odbył się 9 grudnia 2021 r. na tym samym obiekcie. Oto osiągnięcia naszych uczniów:

• Oliwier Gawron (kl. 3LMA) zdobył 1. miejsce na dystansie 100 m stylem dowolnym

W klasyfikacji generalnej zarówno dziewczyny jak i chłopcy zajęli 1 miejsce i tym samym zostaliśmy najlepszą szkołą pływacką na Dolnym Śląsku. Utrudnieniem startu a nawet udziału w zawodach były trwające Zimowe Mistrzostwa Polski zarówno Seniorów, jak i Juniorów, gdzie nie było możliwości zamiany biorących udział uczniów. Dlatego tym bardziej jesteśmy dumni, bo część ekipy ZSE-O stanowiły najmłodsze dziewczyny – 14 lat.

Wielkie gratulacje dla naszych uczniów oraz trenerów!