Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogólnokształcących we Wrocławiu - Pływanie

Nasze liceum pływa najszybciej na Dolnym Śląsku!

We wtorek 19 marca 2024 r. zakończył się Finał Dolnośląski Licealiady w Pływaniu. Po zaciętym finale strefy w dniu 11 marca 2024 r., nasza szkoła awansowała do Finału Dolnośląskiego. Dwie najlepsze szkoły w strefie uzyskały awans i wczoraj dziewięć najlepszych pływackich liceów przystąpiło do rywalizacji wojewódzkiej. W statystyce medalowej zajęliśmy I miejsce, przed Liceum Ogólnokształcącym nr VI z Wrocławia. W sumie zdobyliśmy 9 medali: 5 złotych, 2 srebrne i 2 brązowe. W klasyfikacji drużynowej: dziewczęta zdobyły I miejsce w województwie, chłopcy II miejsce na Dolnym Śląsku.

Gratulujemy!

Powołanie do Reprezentacji Polski Juniorów w Pływaniu Synchronicznym

Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy 1LE Agata Łupinka została powołana do Reprezentacji Polski Juniorów w Pływaniu Synchronicznym (artystycznym). Agata przygodę z pływaniem rozpoczęła w wieku 6 lat, w swojej karierze wielokrotnie stawała na podium Mistrzostw Polski. Jest finalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w 2023 roku.

Gratulujemy, Agato, życzymy wielu sukcesów. Jesteśmy dumni i trzymamy kciuki!

Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 2023

Grudzień był dla środowiska pływackiego SMS Wrocław bardzo intensywny. W dniach 15-17 grudnia 2023 r. w Olsztynie odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 17-18 lat, w których wzięło udział pięcioro uczniów naszej Szkoły. Bardzo dobry rezultat osiągnął Patryk Chupka, zdobywając brązowy medal w królewskiej sprinterskiej konkurencji, 50 dowolnym, poprawiając rekord życiowy o niemalże pół sekundy.

Relacja z zawodów o Memoriał Marka Petrusewicza

Za nami wielkie święto pływania we Wrocławiu. W piątek i w sobotę (27-28 października 2023 r.) na basenie Orbita przy ul. Wejherowskiej odbył się 34. Memoriał Marka Petrusewicza - wrocławianina, który 70 lat temu ustanowił pierwszy polski rekord świata w pływaniu. Do rywalizacji stanęli najlepsi pływacy z całego globu, którzy rywalizowali przy głośnym dopingu kibiców. Olimpijczyk Dylan Carter, medalista Mistrzostw Świata, wielokrotny zwycięzca Pucharów Świata, Holender Arno Kamminga – dwukrotny wicemistrz olimpijski i mistrz Europy czy Chad le Clos z RPA, wielokrotny mistrz świata - m.in. takie gwiazdy światowego pływania wystąpiły we Wrocławiu.

W tym doborowym towarzystwie nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze, pływając w granicach rekordów życiowych lub je poprawiając. W zawodach wzięło udział 23 uczniów naszej szkoły, z oddziałów mistrzostwa sportowego w pływaniu.

Liga SMS w Krakowie

W dniach 20-21 października 2023 r. odbyła się I Runda Ligi SMS-ów w Krakowie. Na ten wyjazd zostało powołanych 20 zawodników (10 dziewczyn i 10 chłopców) pod opieką p. Jurija Szyczkowa i p. Adama Rzeczkowskiego. Wśród nich było 7 uczniów z grupy sprint i 13 z grupy dystans. W ogólnej klasyfikacji zajęliśmy w I edycji 9 miejsce, tuż za Gdańskiem (9 pkt) i Szczecinem (80 pkt) z dużymi szansami na ich pokonanie w II rundzie.

Planowane akcje uczniów w dyscyplinie pływanie – II półrocze 2023 r.