Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogólnokształcących we Wrocławiu - Sporty walki

Mistrzostwa Dolnego Ślaska w boksie

W dniach 14-17 marca 2024 r. w Lubaniu odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska w boksie. Uczniowie naszej szkoły Nicole Strugała i Franciszek Woźniak z klasy 2LSW, wrócili z medalami! Po wygranej walce na punkty tytuł MISTRZYNI DOLNEGO ŚLĄSKA KADETEK W BOKSIE zdobyła Nicole. Franek w trzeciej rundzie wygrał walkę o BRĄZOWY MEDAL. Obydwoje reprezentują WKS Śląsk Wrocław.

Ogromne Gratulacje!

Medal Mistrzostw Europy Młodziczek w Sumo

Miło nam poinformować, że uczennica klasy 1LSW – oddział sportowy – sporty walki, Milena Perełka w sobotę 11 listopada 2023 r. – w Narodowy Dzień Niepodległości Polski – wywalczyła srebrny medal Mistrzostw Europy Młodziczek w Sumo, które odbywały się w Renens w Szwajcarii.

Ogromne gratulacje!

Mistrzostwa Europy w boksie

W dniach 18-31 lipca 2023 r. Nicole Strugała z klasy 2LSW została powołana przez Polski Związek Bokserski na wyjazd z Kadrą Polski Kadetek na Mistrzostwa Europy w kat. 52 kg. Po ciężkich przygotowaniach, niestety los nie sprzyjał w losowaniu i w pierwszej walce z reprezentantką Ukrainy przegrywa ciężką walkę i odpada z turnieju, pomimo iż na podium stały zawodniczki, z którymi wcześniej wygrała. Jednak w karierze potrzebne są zarówno umiejętności jak i szczęście.

Gratulujemy powołania na tak ważny turniej i życzymy rozwoju dalszej kariery!

Mistrzostwa Polski U16 w judo

Z dumą i radością informujemy, że w sobotę dnia 23 września 2023 r. na Stegu Arena w Opolu odbyły się Mistrzostwa Polski U16 w Judo, oficjalne zawody organizowane przez Polski Związek Judo. Bardzo dobry występ zanotował uczeń klasy 2LSW Bartek Burkowski w kategorii wagowej 73 kg. W silnej konkurencji najlepszych zawodników w Polsce, po czterech wygranych i jednej przegranej walce, zdobył III miejsce i brązowy medal. Widać postęp, bo w zawodach tej rangi w ubiegłym roku był piąty.

Bartek jest zawodnikiem MKS Juvenia Wrocław, jego trenerem klubowym jest Zbigniew Zamęcki. Trenerem szkolnymi jest Róża Gumienna.

Nicole Strugała – Mistrzyni Polski w Boksie - wyróżniona!

W dniu 15 maja 2023 r. o godz. 1630 w Wielofunkcyjnej Hali Sportów Walki przy ul. Racławickiej, odbyło się uroczyste wręczenie Listów Gratulacyjnych i nagród dla Mistrzyni Polski U-15 w Boksie. W obecności zawodników, kierownictwa i działaczy sekcji boksu WKS Śląsk, nagrodę odebrała Nicole Strugała zawodniczka sekcji boksu WKS Śląsk, uczennica klasy 1 LSW (sporty walki) w ZSE-O. Gośćmi Honorowymi byli: Janusz Pilch – Dyrektor WKS Śląsk, Beata Matras – wicedyrektor ds. sportu w Zespole Szkół Ekonomiczno -Ogólnokształcących (szkoły, do której uczęszcza Nicole), Władysław Frasyniuk – Prezes sekcji boksu WKS Śląsk, Kalikst Sobczyński – zastępca Dyrektora, szef szkolenia WKS Śląsk.

Nicole gratulujemy sukcesów!

Wicemistrzostwo Polski w judo

Liwia Czupkowska, uczennica klasy 1LSW (sporty walki) została wicemistrzynią Polski  w judo kategorii wagowej do 52 kg. Zawody odbyły się w Koszalinie w dniach 27-28 kwietnia 2023 r. podczas XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Judo.